به گزارش خبرگزاری مهر، یعقوب سلیمانی دبیرکل جمعیت هلال احمر در حاشیه بازدید از درمانگاه‌های نباء و ام القری در شهر نجف اشرف گفت: هم اکنون خدمات جمعیت هلال احمر در بازگشت زائرین به داخل کشور و ورود موج جدید به داخل کشور عراق برنامه ریزی شده است.

سلیمانی افزود: در طی بازدیدهای صورت گرفته از مراکز درمانی و پایگاه‌های امدادونجات در داخل کشور و نقطه صفر مرزی شاهد تلاش‌ها و خدمات کثیر و بی منت کادر درمان، امدادونجات امدادگران و اعضای داوطلب سازمان جوانان و داوطلبان بودیم.

وی یادآوری کرد: اربعین امسال با شرایط خاص بعد از ۲ سال تعطیلی به دلیل اپیدمی کرونا، با حضور میلیونی زائرین در کشور عراق برگزار می‌شود. بنابراین وسعت عملیات اربعین هلال احمر نسبت به سال‌های گذشته کم سابقه است.

دبیرکل جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه گرمازدگی یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که در سال‌های آینده با آن روبرو خواهیم شد، گفت: اکنون با تجربه‌ای که کسب شده، تمهیدات اساسی جهت برنامه‌ریزی برای ارائه خدمات کافی در این زمینه برای سال‌های آتی خواهد شد.

سلیمانی با اشاره به ابراز رضایت مراجعین از خدمات جمعیت هلال احمر درمانگاه‌های کشور عراق افزود: راه‌اندازی مرکز کنترل و هماهنگی عملیات برون مرزی یکی از بزرگ‌ترین ظرفیت‌های جمعیت هلال احمر در مدیریت و برنامه ریزی عملیات امدادرسانی در کشور عراق است.

وی در ادامه با اشاره به کمبود امکانات و محدودیت‌ها در زیرساخت‌های کشور عراق گفت: کادر درمان و پزشکی با توجه به این مشکلات اما از هیچ تلاشی برای خدمت به همنوع فروگذار نکردند و این نشان از عشق و علاقه خدمت به زائران امام حسین (ع) است.

سلیمانی با اشاره به ورود زائرین غیرایرانی در داخل کشور اظهارداشت: برای ورود زائرین غیر ایرانی برنامه‌ریزی‌های بسیار خوبی انجام شده و کاردرمان و نیروهای داوطلب جمعیت هلال احمر نیز در این راستا خدمات بسیار شایانی ارائه کردند.