مجید گریوانی افزود: طی این مدت ۲۱۳ فقره آتش سوزی علف‌های هرز و کلش در سامانه ۱۲۵ آتش نشانی بجنورد ثبت شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته دو برابر افزایش یافته است.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی آتش نشانی بجنورد، وی ادامه داد: اغلب این آتش سوزی‌ها به دلیل سهل انگاری شهروندان انجام می شود که نیاز به فرهنگ سازی دارد.

مدیر عامل آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بجنورد گفت: با این حال  افزایش شمار آتش سوزی ها در حومه بجنورد نگران کننده بوده و نیازمند  چاره اندیشی است.

وی افزود: در اطفاء آتش سوزی و حریق در حومه بجنورد همه پنج ایستگاه فعال آتش نشانی بجنورد بکار گرفته شدند و این در حالی است که آتش نشانی با کمبود امکانات، تجهیزات و منابع انسانی رو به رو بوده  و هر ماموریت با توجه به فرسودگی تجهیزات و امکانات برای این سازمان ۱۴ میلیون تومان هزینه دارد.

گریوانی تصریح کرد: با اقدام به موقع نیروهای  واکنش سریع آتش نشانی بجنورد از سرایت آتش به باغات، منازل، کارخانه ها و…. در حومه شهر جلوگیری شده است.

وی تاکید کرد: برای جلوگیری از وقوع آتش سوزی در مزارع و راه های پیشگیری آن ، ضروری است تا کشاورزان و شهروندان  در کلاس های آموزشی شرکت کنند.