به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد، آتشیار رضا حیدری با بیان این مطلب گفت: براساس استخراج و پالایش داده های آماری توسط کارشناسان گروه برنامه ریزی سازمان آتش نشانی مشهد در هفته گذشته و از مورخه دوازده لغایت هجدهم فروردین ماه سال جاری، ۱۲۶۱۲ تماس تلفنی با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی مشهد برقرار شده که از این تعداد تماس ۶۵۸۷ تماس آن مزاحمی بوده است.

وی افزود: در این هفت روز در مجموع ۳۶۷ عملیات توسط آتش‌نشانان انجام شده که ۱۳۳ مورد آن اطفائ حریق و ۲۳۴ عملیات نیز امداد و نجات و خدمات ایمنی بوده است.
آتشیار رضا حیدری ادامه داد: در ماموریتهای اعزامی طی این مدت ۱۷۴۵ آتش نشان حضور داشته اند و به وسیله ۵۵۸ دستگاه خودروی سبک و سنگین اطفاء حریق و موتورسیکلت های آتش نشانی این ماموریت های امدادی انجام گردیده است.

مدیر روابط عمومی آتش نشانی مشهد خاطرنشان کرد: در مجموع عملیات های اطفای حریق و امداد و نجات ،همچون ماههای گذشته، رها سازی گرفتار شدگان در آسانسورها در صدر عملیات های امداد و نجات این سازمان طی ۷ روز بوده است.

آتشیار رضا حیدری یادآور شد: طی هفت روز ۵۸۴۱۶۶ متر مربع نیز کنترل ایمنی ساختمان های در حال احداث و یا تکمیل شده، مسکونی، تجاری ،اداری و مراکز درمانی و همچنین ۱۱۰ بازدید پیشگیرانه توسط همکاران اداره پیشگیری و نظارت سازمان صورت گرفته است.