به گزارش خبرنگار ایلنا، صبح امروز سه‌شنبه (۲۲مهر ماه) آتش‌نشانان شهرداری آبادان در اعتراض به‌ عدم پرداخت معوقات مزدی خود مقابل شهرداری مرکزی سفره خالی پهن کردند.

یکی از پرسنل آتش‌نشانی آبادان گفت: از ابتدای سال جاری هر ماه حقوق کارکنان آتش‌نشانی به صورت پایه حقوق پرداخت می‌شود به طوری که ما از میزان دریافت ماهانه حقوق به دلیل دریافت نکردن فیش حقوقی مطلع نیستیم.

او با بیان اینکه حدود ۱۵۰ نفر آتش‌نشان به همراه سایر کارکنان اداری در شهر آبان مشغول خدمات‌رسانی به شهروندان این شهر هستند که مطالبات مزدی آن‌ها علاوه بر تاخیر هر ماهه به صورت پایه حقوق پرداخت می‌شود، افزود: در حال حاضر حدود دو ماه است که آتش‌نشانان همان پایه حقوق را هم دریافت نکرده‌اند.

این آتش‌نشان با بیان اینکه ما در زمینه بیمه تامین اجتماعی و بیمه تکمیلی نیز دچار مشکل هستیم، گفت: جدا از بحث بیمه تامین اجتماعی، چند سالی است که بیمه تکمیلی نداریم. علارغم آن تامین نشدن تجهیزات ایمنی ازجمله مشکلاتی است که همچنان گریبان‌گیر این مجموعه است.

او اظهار داشت: آتش‌نشانان کار سخت و پرخطری دارند. با این حال در طول یکسال گذشته، در تامین لباس و کفش و سایر تجهیزاتی که به نوعی ما را در برابر خطرات احتمالی در ماموریت‌های اضطراری محافظت می‌کند، کوتاهی شده است.